Успињање (Флавијан – 3. део)

Објављено: 06. нов. 2014.

flavijan-3-korica„Нешто се догодило са мном тамо на планини, на врху Свете Горе, некаква метаморфоза. Споља изгледа као да сам исти, као и пре успињања, али осећам да изнутра више нисам исти…
Смиреност која се појавила у мени након молитве у храму Преображења још је са мном. „Бог је мој ! Ја сам Божји !“. Та сигурност ми сада даје снагу у свим животним ситуацијама, проблемима и недаћама.“
Нови роман протојереја Александра Торика „Флавијан – Успињање“ наставља причу о духовној потрази и животним открићима Алексеја и руског свештеника Флавијана, раније физичара и алпинисте. Друго путовање по Светој Гори и мукотрпно успињање на врх, у храм Преображења, откриће Алексеју и радозналим читаоцима многе тајне светих места. Ова књига може постати ваше лично откриће , и духовни водич.

Аутор се одрекао свог хонорарау корист деце са Косова и Метохије, тако да део новца од сваке књиге иде у те сврхе.