Група Србче

P3180446

Група Србче основана је у марту 2013. године по благослову монаха Симона оца Данила из манастира Дубраве на Златибору. Монах Симон је написао књигу песама „Монашка Бројаница“ у којој је посветио пуно песама Господу, Богородици, светитељима и нашим старцима и оцима који су се подвизавали у србским манастирима код нас и на Атону у последњих 40 година. Инсистирао да се ове песме певају уз гитару и да буду прихватљиве и нашој омладини. Тако су прве песме отпеване пред нашим гостима у манастиру и кад смо видели да су добро прихваћене, кренули смо даље. Настао је довољан број песама за први диск и он је снимљен у августу 2013. после тога су кренули бројни концерти и промоције од којих су најзначајнији концерт у Дому Војске у Београду, у Вазнесењској цркви у Београду, у цркви св. Јована Владимира у Београду, у сали гимназије у Ваљеву, у школи у Пироту, у Крушевачкој цркви Лазарици и другде. У исто време је настајао и материјал за нови ЦД и он је снимљен у јуну ове године.

Група Србче наступила је и у Белорусији на сајму православља у Пинску и у цркви св. Николаја Јапанског у Минску. Такође наступала је у Источном Сарајеву и на Палама у Републици Србској и у манастиру Подмајине и Превлаци у Црној Гори. Многе од тих промоција су на youtube забележене и могу се видети кад се позове линк от. Серафим Бијеле Воде или Промоција Флавијана или на сајту “ Пријатељ Божји „.

Свуда су добро прихваћене песме са оба ЦД-а а нарочито код деце и свуда што нас највише радује.